Josefovské Slavnosti 2012- článek

27. července 2012 v 0:18

zpět, galerie, články

Josefovské Slavnosti 2012


Letos se slavnosti konají již po 20 a jakožto pevnostní město nemůžeme začít snad ani jiným způsobem než zahájením jednotky klubů vojenské historie, které za zvuku bubnů projdou historickou částí pevnosti Josefov.


Tradiční a oblíbenou součástí Josefovské slavnosti je pravá vojenská bitva, kde jsou ládovačky plněny střelným prachem, stejně tak tři liberní josefovské dělo. Těšit se můžete na příslušníky rakouské i pruské armády, a také na podpůrné jednotky a historickou vojenskou techniku.


Dále se můžeme těšit na Vystoupení školáka Albertíka, kamaráda všech dětí a finalisty soutěže Česko Slovensko má talent. Těšit se můžete na kopec zábavy a netradiční soutěže o hodnotné ceny nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Vystoupení okoření humorné scénky, hudba a zábava, jak ji určitě neznáte. Přivítáme i dva věrné Albertíkovy kamarády Tygříka a Mickey Mouse.Originální show na "sedmimílových" skákacích botách. V kostýmu šíleného klauna a s tímto revolučním sportovním náčiním pobaví nejen děti, ale i dospělé. Vystoupení plné salt a akrobatických triků nenechá nikoho chladným. Dokonce se pokusí i o "Útěk z vězení" kde uvidíme dech beroucí akrobatické triky na jeho skákacích botách Poweriser.


Příznivce disko muziky jistě potěší vystoupení jednoho z nejlepších revivalů Michala Davida. Jeho jednoduché a rytmické písničky si získávají stále nové a nové posluchače. Davidovy super hity, které zřejmě nikdy nezestárnou, dodnes vyprodávají sportovní haly. Věříme, že dobře pobaví i návštěvníky Josefovské slavnosti.


Ideální zábavou pro každou příležitost je kapela The Peripeties, jejichž stylizovaná kostýmová show nabídne zaručené šlágry 60., 70. a 80. let - Cher, Abba, Diana Ross, Tom Jones, Duffy, Jackson 5, The Rembrants, G.Harrison, Bangles, Status Quo atd. Stylové chytlavé choreografie, autentický sound a jadrný hudební základ stojí za úspěchem a oblibou této kapely.


Devatenáct let zahraničních zkušeností a silný vztah k tvorbě Phila Collinse dovolily Markovi Cabákovi pustit se do tak náročné show. Tento nevidomý multiinstrumentalista a zpěvák, působící v gala skupinách, má až neuvěřitelně indentický hlas s hlasem světové hvězdy pop-rocku. Nenechte si jeho jedinečné vystoupení ujít.


S programem "Britská léta" s repertoárem skupin The Beatles, The Rolling Stones, The Hollies, The Kinks, Shadows a dalších. And The End, vítězové celorepublikové soutěže Fajn Rock Music, jsou velmi žádanou kapelou zejména v zahraničí. Atmosféru jejich koncertu podtrhují stylové kostýmy a vokální zpěv.


Jak to vypadá, když se prostě při cvičení na bradlech nedaří? Za jejich zdánlivým neumětelstvím se však skrývá velké umění, které vám naservírují vtipnou formou bývalí i současní reprezentanti ČR ve sportovní gymnastice. Budete se smát a zároveň doufat, že se vám to, co vidíte, nikdy nepřihodí. Revmatici mají dlouholetou tradici, která sahá až do první poloviny minulého století. Toto vystoupení nezklame žádného milovníka varietní zábavy.


Skupina s repertoárem finské skupiny Nightwish. Wishmasters se prezentují jako nejmocnější NW tribute band, který je k vidění v Čechách. Jejich vystoupení je vyšperkované do posledního detailu a s množstvím vizuálních efektů. Přijďte se podívat na plnohodnotnou Nightwish show a vzpomenout si na největší "pecky" z dob Tarji Turunen!

zpět, galerie, články

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.