Harold a Vincent - článek

26. března 2012 v 1:41

Harold & Vincent

zpět, články, galerie

Film Harold a Vincent přináší žánr, který v české kinematografii prozatím nemá obdoby - komorní sci-fi drama. Odehrává se ve zcela jiném světě. Příběh se odehrává na planetě, kterou už dávno opustil jakýkoliv živý a přirozený život. Na planetě je nedýchatelný vzduch, takže lidé přežívají v uzavřených domech a objektech propojených tunely.
Hlavní postava filmu je citlivý Harold (Alexandr Nikitin), kterého chorobná a stále nenaplněná touha po slávě postupně dovádí k šílenství. Nakonec neváhá zlikvidovat jakoukoliv překážku, která mu stojí v cestě ...
Podle slov režiséra filmu je Saša Nikitin nejen populárním z vily VyVolených, ale zároveň velmi dobrým hercem.
Jedinou zábavou člověka zde zůstala každoroční soutěž talentů. Odehrává se v divadle, které je centrálním a nejvyšším bodem celé planety. V takto načrtnutém světě se odehrává silný příběh lásky k umění. Vizuální pojetí příběhu bylo inspirováno Rembrantovými obrazy, především technikou šerosvitu.
Do dalších rolích jsem obsadil dvojčata Černodrinské Violu a Sandru, které jsem poznal, když jsem asistoval na Rafťácích.

Mistr zvuku David Rusín
Tým filmu Harold & Vincent je sestaven ze studentů dvou filmových škol - Soukromé Vyšší Odborné Školy Filmové (SVOŠF) a Filmové Akademie Miroslava Ondříčka (FAMO).
Ve filmu Harold & Vincent si Otakar Fuka zahrál jednu z vedlejších rolí. (u prostřed)
Vedoucím pedagogem tohoto projektu je uznávaný režisér MgA. Otakar Fuka, jehož sci-fi film Akce Bororo (1972) získal také mnohá ocenění.
Autor scénáře a režisér filmu, Jan Chramosta, je znám především jako jeden ze zakládajících členů a hlavních organizátorů občanského sdružení UnderFilm, které již dva roky aktivně podporuje českou nezávislou tvorbu. Profesionální produkční zkušeností je jeho práce asistenta produkce na celovečerním snímku Karla Janáka, Rafťáci.

Za kameru se postavil Vojtěch Vančura
Zároveň se na projektu podílí Francois Volet ze Švýcarska, profesionální architekt a animátor, vítěz 1. ceny IX. Mezinárodního festivalu nezávislých filmů v Jelenje Gore za animovaný film Harry, který je pro film Harold & Vincent režisérem trikových animovaných pasáží a architektem scény. Celý film je v anglickém jazyce s pevně integrovanými českými titulky.

zpět, články, galerie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.