Březen 2012

Ahoj Mami - článek

26. března 2012 v 1:44

Ahoj Mami! aneb začátek krásného přátelství

Čtrnáctiletý chlapec Jirka zkouší krást v obchodě a ve čtyřiapadesátileté ženě nečekaně najde přátelství na celý život.

zpět, články, galerie

Malá ochutnávka ze scénáře :

žena odchází od kasy a vychází z obchodu.


Jirka si vezme zmrzlinu a jde k pokladně. Pokladní si Jirky všimne a neochotně odkládá knížku. Jirka vykládá nákup na na pás u pokladny.


Jirka
" A ještě jedny spartky."
Pokladní markuje nákup.
Pokladní
"Neprodáváme cigarety nezletilým. Dělá to přesně dva tisíce sto."

Jirka
"Cože."

Pokladní
"Dva tisíce sto korun."

Jirka
"Za láhev vody, tři rohlíky a zmrzlinu?

Pokladní
"Vaše maminka řikala, že zaplatíte i její celý nákup."

Jirka
"Co? Vždyť jsem ji viděl poprvé v životě!"

Pokladní
"že se nestydítě! Na vlastní oči jsem viděla, jak jste se objali ...
Kvuli dvěma tisicovkám se chcete zříct vlastní matky!

Va vedlejší místnosti se objeví muž z ochranky.
Ochranka
" Co se děje."


Pokladní
" Jeho matka řekla, že zaplatí, on se tu s ní objímal, ale platit se mu nechce!

Jirka
" Ale ona není žádná moje matka! To je nějaká kráva ..."

Pokladní
To je vaše osobní věc, co s ní máte! Nezajímá mně jestli je to vaše matka nebo kdo...
Podívej Jardo je to víc než dva tisíce korun."

Ochranka
Poslyš, mladíku, radši zaplať, nebo budu muset zavolat policii.
Oni už ti ty výmluvy z hlavy vyženou.

.......
Pokud chcete vědět jak to dopadne - je to na vás....

zpět, články, galerie


Harold a Vincent - článek

26. března 2012 v 1:41

Harold & Vincent

zpět, články, galerie

Film Harold a Vincent přináší žánr, který v české kinematografii prozatím nemá obdoby - komorní sci-fi drama. Odehrává se ve zcela jiném světě. Příběh se odehrává na planetě, kterou už dávno opustil jakýkoliv živý a přirozený život. Na planetě je nedýchatelný vzduch, takže lidé přežívají v uzavřených domech a objektech propojených tunely.
Hlavní postava filmu je citlivý Harold (Alexandr Nikitin), kterého chorobná a stále nenaplněná touha po slávě postupně dovádí k šílenství. Nakonec neváhá zlikvidovat jakoukoliv překážku, která mu stojí v cestě ...
Podle slov režiséra filmu je Saša Nikitin nejen populárním z vily VyVolených, ale zároveň velmi dobrým hercem.
Jedinou zábavou člověka zde zůstala každoroční soutěž talentů. Odehrává se v divadle, které je centrálním a nejvyšším bodem celé planety. V takto načrtnutém světě se odehrává silný příběh lásky k umění. Vizuální pojetí příběhu bylo inspirováno Rembrantovými obrazy, především technikou šerosvitu.
Do dalších rolích jsem obsadil dvojčata Černodrinské Violu a Sandru, které jsem poznal, když jsem asistoval na Rafťácích.

Mistr zvuku David Rusín
Tým filmu Harold & Vincent je sestaven ze studentů dvou filmových škol - Soukromé Vyšší Odborné Školy Filmové (SVOŠF) a Filmové Akademie Miroslava Ondříčka (FAMO).
Ve filmu Harold & Vincent si Otakar Fuka zahrál jednu z vedlejších rolí. (u prostřed)
Vedoucím pedagogem tohoto projektu je uznávaný režisér MgA. Otakar Fuka, jehož sci-fi film Akce Bororo (1972) získal také mnohá ocenění.
Autor scénáře a režisér filmu, Jan Chramosta, je znám především jako jeden ze zakládajících členů a hlavních organizátorů občanského sdružení UnderFilm, které již dva roky aktivně podporuje českou nezávislou tvorbu. Profesionální produkční zkušeností je jeho práce asistenta produkce na celovečerním snímku Karla Janáka, Rafťáci.

Za kameru se postavil Vojtěch Vančura
Zároveň se na projektu podílí Francois Volet ze Švýcarska, profesionální architekt a animátor, vítěz 1. ceny IX. Mezinárodního festivalu nezávislých filmů v Jelenje Gore za animovaný film Harry, který je pro film Harold & Vincent režisérem trikových animovaných pasáží a architektem scény. Celý film je v anglickém jazyce s pevně integrovanými českými titulky.

zpět, články, galerie


Báthory - článek

26. března 2012 v 1:39

Báthory

zpět, články, galerie-natáčení, galerie-premiera

Krvavý příběh hraběnky Alžběty Báthory je notorický známý, a přece je po generace studií a umění.Historici, spisovatelé, básníci, dramatici, hudebníci, malíři a filmaři založili svoji práci na Alžbětině neslavném životě. Legenda řiká, že Alžběta Bathory byla největší vražedkyní v dějinách lidstva, což dokládá i doklad v Guinessově knize rekordů. Své oběti, výhradně panny, před smrtí vlastoručně mučila, zaživa jim svými zuby vytrhávala maso koupala se v jejich krvi. Ale co z toho je pravda? Ani po čtyřstech letech se nenašel historický doklad, který by dokázal, jak to všechno bylo, a který by oddělil fakta od fikcí.

Filmový příběh je o ženě, která bohatší než samotný král a která čelila mužským bojům o moc a majetek. Alžběta Bathorry žila v době plné náboženských rozporů, krutostí, násilí a smrti, kdy Turci dobývali Evropu. Děj se odehrává na přelomu 16. a 17. století, kdy se formovala současná podoba Evropy, akdy malé státy v jejim středu hrály významnou historickou roli.

Příběh se věrně dotýká historických dat a faktů. V bílých místech minulosti si pohrávám s fikcí. Romantický thriller vypráví novou legendu, ve které jsou hlavními protagonisty Alžběta Bathory, její nepřítel, palatýn Juraj Thurzo a její nenaplněná láska ke slavnému italskému malíři Caravaggiovi.
Juraj Jakubisko

zpět, články, galerie-natáčení, galerie-premiera


Milenci a vrazi - článek

26. března 2012 v 1:27

Milenci a Vrazi

Rozsáhlý román Vladimíra Párala "Milenci a vrazi" je jedním z vrcholů české prózy. Je to dílo strhující svou originální imaginací. Motorem dramatu je výbušná síla nenávisti, touhy po lásce a po uplatnění, kdy jedni napadají životní pohodlí, přepych a kultivovanost světa druhých, kteří se už dost namilovali a dost užili moci, opotřebovali se, a tak vlastně rádi podlehnou.

Ústředním místem děje je dům kdesi v Ústí nad Labem, patřící chemičce. V přízemí je "montércimra", kde se střídají obyvatelé náhodní i trvalí, nad ní je byt ředitele továrny a pak část pokojů ženských a mužských - svobodárna. Nikdy ale toto uspořádání není dodrženo. Všechno je tu beznadějně pomícháno, do svobodárny vnikne mladý pár, čekající dítě. Nevraží na ředitele ale i na spolubydlící, rvou se o trochu vody, chtějí ty druhé vystrnadit, chtějí byt. Konečně se stěhují a všechno se pomíchá a začíná znovu. Na pozadí tohoto koloběhu se odehrávají dva velké příběhy: příběh Borka Trojana (Jiří Langmajer) a jeho lásky k Zitě Gráfové (Zlata Adamovská), a příběh mladičkého Romana Gráfa (David Prachař), zoufale milujícího krásnou ale neklidnou Maddu Serafínovou (Kristýna Kloubková), jejichž zničující vztah dospěje až k vraždě.

Film "Milenci a vrazi" je dynamicky natočenou groteskou, jakýmsi leporelem lidských osudů, které se před námi odehrávají v rychlém tempu, s nadhledem a humorem. Je to ale i rozsáhlá sága, začínající někdy v 60.letech a končící epilogen v roce 1990. Silné herecké obsazení, dobové hity i scénická hudba Karla Svobody, to vše pod taktovkou zkušeného Viktora Polesného z něj činí filmovou událost konce roku. (oficiální text distributora)zpět, články galerie


Pro dobrou věc Jaroměř

25. března 2012 v 12:44

Pro dobrou věc Jaroměř

zpět, články galerie

Je to už po dvanácté, co tuto akci pořádám. Opravdu je příjemné pokračovat v tradici, která má smysl a pomáhá těm, kteří to potřebují," říká pořadatel akce David Novotný, jenž Večer pro dobrou věc pořádá za podpory Městkého kulturního střediska a města Jaroměř. Nad touto akcí převzal záštitu starosta města Jaroměř Jiří Klepsa a poslankyně a místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková.

Charitativní akce Večer pro dobrou věc,
která se uskutečnila v pátek večer v místním divadle v Jaroměři, vynesla více než 85 tisíc korun.

Peníze pomohou na správných místech, a opět se podpoří ti, kteří to potřebují


" Výtěžek finanční i materiální podobě tentokrát poputuje Martinu Zachovi, Muži roku 2009, který je upoután na invalidní vozík. Do Základní školy speciální v Jaroměři, dále do Stacionáře Nona v Novém Městě nad Metují, do Speciálního pedagogického centra v Náchodě. Opět se podpoří ta zařízení a ti lidé, kteří to potřebují."


" Slavnostní večer moderovali Štepánka Duchková a Muž roku 2009 Martin Zach."

V průběhu Večera pro dobrou věc, vystoupila celá řada osobností ze světa showbyznysu. např. : Ivana Jirešová, Zora Jandová, Věra Martinová, Sisa Sklovska, Tereza Mátlová, představitelé z muzikálu Děti ráje Tereza Vágnerová, Petr Poláček a Tomáš Löbl, Lucy Junk či Gábina Goldová, pozvání i tentokrát přijal Tomáš Magnusek (český herec, spisovatel, režiser.)


Tomáš Magnusek a David Novotný i tentokrát rozdávali krásné dáry a ceny.

Jednalo se o v pořadí již dvanáctý ročník, který stejně jako v minulých letech i letos pomáhal postiženým spoluobčanům našeho regionu. Hlavním pořadatelem akce byl David Novotný, rodák z Náchoda, ve spolupráci s městem Jaroměř a tamním městským kulturním střediskem.

zpět, články galerie

Bestiář - (Filmová premiéra) 2007

12. března 2012 v 21:40

Bestiář - český film - (premiera 2007)

Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.. Chce být tím, kdo udává tempo, chce změnu rolí. Bude se chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, bude nezávislá, bude víc brát než dávat! Záhy se ale ukáže, že toto není cesta. Jediný způsob, jak být nezávislý, je být sám sebou a nemít potřebu to nikomu "natřít"! Kdo by si myslel, že Bestiář je o bestii, tak mu film ukáže, že to tak není. Film není pojímán se zacílením na ženské publikum, je to příběh, který chce oslovit diváky napříč diváckým spektrem, nezávisle na pohlaví na věku. Důležité muže ztvárnili Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček. (oficiální text distributora)

zpět, galerie
zpět, galerie


Kvaska - (Filmová premiéra) 2007

12. března 2012 v 21:15

Kvaska - český film - (premiera 2007)

Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v novém českém hudebním filmu Kvaska. (oficiální text distributora)

zpět, galerie
Kvaska - český film - (Autogramiáda Cinestár H.K. 2007)zpět, galerieBrutal Assault - Metalový festival

12. března 2012 v 21:15

Brutal Assault - Metalový festival


Již po druhé v Josefovské pevnosti jsme letos uvítali o druhém víkendu, v srpnu, který je zapsán v kalendářích metalistů už na několik let dopředu, nejzářivější hvězdy i legendy metalové a coreové scény, aby nechaly návštěvníkům Brutal Assaultu ochutnat trochu pořádné muziky. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se odehrál již 13. ročník tohoto metalového svátku.

zpět, galerie
zpět, galerieDlouhá kaše - (Studentský film) 2006

12. března 2012 v 21:11

Dlouhá Kaše - český (studentský) film

Krátký, lehce vtipný, lehce pravdivý film o mezilidských vztazích, který vznikl za spolupráce se studenty SVOŠF v Písku. Tři osamělí muži a tři osamělé dívky se náhodně setkají jednoho nudného večera v baru. Všichni mají touhu spestřit si život seznámením. Bohužel první oslovení skončí neúspěchem a to spustí doslova lavinovou reakci. Za 10 minut se může stát mnohé a také stane. Kdo si večer užije a kdo ostrouhá? O hudbu k filmu se postarala kapela XXL blues band. (oficiální text distributora)

zpět článek galerie

zpět článek galerie
Hranice - (studentský film) 2005

12. března 2012 v 21:09

Hranice - český (studentský) film 2005


Příběh o člověku, který se na konci čtyřicátých let na útěku před komunistickým režimem pokusil jako mnozí jiní překročit ilegálně československé hranice a stal se obětí historicky doložené hry bezpečnostních složek totalitního režimu, takzvané akce Kameny. Projekt Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku je debutem scenáristy a režiséra Martina Koppa. (oficiální text distributora)

zpět, galerie
zpět, galerieRafťáci - (Český film) 2006

12. března 2012 v 21:08

Rafťáci - český film ( natáčení 2005)

Letní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod, je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci. Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli. Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nuda, peřeje, únava, láska, zklamání či opilost. Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská. (oficiální text distributora)

zpět, galerie


zpět, galerieJean Moulen - (Francie) 2002

12. března 2012 v 21:05

Jean Moulin, une affaire Française - francouzský film

Francouzské televizní drama, založené pravdivém příběhu z 2. světové války. Jean Moulin je ve Francii je povážován ve Francii za velkého hdinu a je symbolem francouzského odporu a vlastenectví během temných dní nacistické okupace.Děvčátko - (Český film) 2002

12. března 2012 v 21:01

Děvčátko - Český film 2002

Během tří dnů a nocí na periferii dnešního velkoměsta se sedmnáctiletá Ema rozejde s frajerem Viktorem, prožije románek s budoucím pilotem Karlem a potká jediného opravdového muže svého příběhu, taxikáře bez taxíku. Ve vztahovém propletenci se postavy a jejich city náhodně setkávají a osudově míjejí. Zhuštěný milostný příběh je vyprávěn tak, jak Ema vnímá svět kolem sebe a hledá v něm lásku, radost a zábavu. Není však jediná, kdo touží po štěstí a nechce tím nikomu ublížit. Emina opuštěná matka hledá druhou životní šanci, zatímco Karlovi rodiče se marně snaží nalézt dávno ztracený smysl svého manželství.(oficiální text distributora)