Září 2011

Sportovní fotografie

29. září 2011 v 10:56

Sportovní fotografie ….

Hlavní využití sportovní fotografie je pro publikační účely, proto je sportovní fotografie mnohdy označována za královskou disciplínu reportážní tvorby. Důvodem není jen silný emoční náboj a dramatičnost, která sportovní výkony obvykle provází. Jsou to i značné nároky, které sportovní fotografie klade na ty, kteří se jí zabývají.
1 500 až 10 000 kč. za 1 denSlužby


Svatební Fotografie

27. září 2011 v 22:50

Svatební Fotografie

Svatby fotografuji nejraději veselým a usměvavým novomanželům jako celodenní událost od líčení nevěsty až po večerní party. Pro zajištění kvalitních podmínek též upřednostňuji seznámení se se snoubenci, či programem a prostorem obřadu s dostatečným předstihem. Fotografuji s jistotou zkušeného dokumentárního fotografa, ale rád využiji i prvky netradiční perspektivy. Finální výběr fotografii je na domluvě ze svatebčany. Svatebčanům pak odevzdávám do dvou až tří dnů, svatební knihu ze 40 až 50 nejlepšími záběry 15x20 a k tomu další album z 200 až 300 náhledy v 10x 15.
5 000 až 12 000 Kč za celý den
Služby


Maturitní a Plesové Fotografie

27. září 2011 v 22:48

Plesy a Maturitní večírky

Nabízím profesionální fotografie a bezvadnou reportáž z Vašeho maturitního plesu. Dle předem domluvené dohody, každý maturant obdrží DVD se všemi fotkami v plném rozlišení. Samozřejmě je možnost fotky i vyvolat.
Cena foto služeb se odvíjí od délky reportáže a počtu přítomných fotografů. Rád pro vás připravím nabídku reportáže, která bude vyhovovat vašim potřebám.
4 000 až 12 000 za reportáž

Služby


Letecká Fotografie

27. září 2011 v 22:47

Letecká fotografie

Letecká fotografie je metoda pořizování fotografických snímků z ptačí perspektivy z letících objektů. Podobně jako jiné specializace, vyžaduje letecká fotografie znalosti zvláštních fotografických technik. Pro profesionální snímkování se používají téměř výhradně velkoformátové kamery. Samozřejmě je možné použít v podstatě libovolný kinofilmový či středoformátový přístroj v dnešní době i digitální. Středoformátové přístroje jsou samozřejmě lepší, protože umožňují zachytit více detailů. To samozřejmě usnadňuje zhotovení výřezů a zvětšenin z výsledných snímků, což je u kinofilmu podstatně obtížnější.
1 500 až 5 000 Kč za 1 ks fotografieSlužby


Katalogové fotografie

27. září 2011 v 22:47

Katalogová fotografie ….

V dnešní době samozřejmě každý výrobce zboží má zájem na tom, aby se jeho zboží úspěšně prodávalo, a proto subjektům, které od něj odebírají zboží, zpravidla uděluje právo používat v rámci jeho propagace také katalogové fotografie, které propagují daný sortiment na trhu.
3 000 až 20 000 kč za 25/30 ks fotografii

Služby


Filmové Fotografie z natáčení

27. září 2011 v 22:46

Filmová Reportáž

Filmovou dokumentární fotografii fotím s maximálním nasazením během zkoušek i při ostrém natáčení digitální zrcadlovkou Nikon D700 s vysokým rozlišením. V případě nutnosti používám kompaktní fotoaparát Sony. Snímky pro filmový plakát fotografuji zvlášť. Za jeden den reportážní práce na českém filmu, nebo reklamě si účtuji dle náročnosti prostředí a délce projektu účtuji 4 000 až 7 000 Kč.
4 000 až 7 000 Kč / 1 den
Služby


Dokument, Reportáž

27. září 2011 v 22:45

Dokument, Reportáž

V dnešní době se v komerční práci dává už většinou přednost digitálnímu fotografování před analogovým. Fotografování je levnější a rychlejší. Černobílá fotografie v konkurenci rychlých digitálních technologií už dávno opustila pole profesionálních dokumentaristů a stala se zálibou zastánců klasických tradičních metod. Milovníci klasiky, oceňují u černobílého procesu jeho originalitu a nahodilost překvapení při vyvolávání filmového materiálu. Dokumentární fotografický projekt je poslední dobou jednou z nejdražších oblastí fotografie.
5 000 až 7 000 Kč


Reportážní fotografie - pochází z latinského slova documentum, což znamená předmět doličný. Již několik let se věnuji fotografické reportáži. Vždy se snažím zachytit podstatné dějové události a vystihnout danou atmosféru fotografovaného prostředí. Jde o zachycení, či zobrazení reality, jako časový dokument, nebo upozornění na danou skutečnost. Nabízím fotografické záznamy z různých oslav, soutěží, akcí, módních přehlídek, koncertních vystoupení atd …
3 500 až 8 500 Kč / 1 den

Služby


Divadlo

27. září 2011 v 22:44

Divadlo

Divadelní prostředí je, myslím, je velmi atraktivní pro každého, ale velice málo diváků ví, co všechno za vznikem inscenace skutečně stojí. Je to vlastně takový obrovský živý organizmus, který se několik měsíců před premiérou hemží a pohybuje a na konci musí celé jeho snažení klapnout. Proto i propagační divadelní fotografie pořizuji takzvaným, dokumentárním způsobem v reálném scénickém osvětlení. Fotografuji během zkoušek z hlediště i mezi herci na jevišti, některé herecky nebo světelně náročné scény si nechávám přehrát, nebo stopnout v určitém výrazu.
4 000 až 12 000 Kč / 1 denSlužbyDěti a Rodiče

27. září 2011 v 22:43

Děti a rodiče

Zhotovím Vám reportážní a inscenované ilustrační fotografie vašich dětí, Vás a Vašich domácích mazlíčků, které v případě vašeho písemného svolení můžu nabídnout, jako ilustrační snímky do časopisů. Tyto fotografie zaručeně udělají obrovskou radost nejen babičkám. Děti jsou nejčastějším objektem domácího focení a chloubou rodinných alb. A přitom pořídit opravdu dobrý snímek hyperaktivního prcka není žádná legrace. Při realizaci pracuji s rodinou většinou celý den. Úpravu a stylizaci, vymýšlí a uskutečňují rodiče spolu se svými dětmi, zatímco fotograf navrhuje vhodné místo pro fotografování a vytváří zajímavou světelnou atmosféru.
3 000 až 8 000 Kč za celý den
Služby


Dekorace a Interiér

27. září 2011 v 22:43

Dekorace pro interiér

20 000 až 200 000 Kč / 1 realizace
Do prostor restaurací, barů, divadelních klubů, a zajímavých interiérových prostor dělám originální obrazy fotografované na míru k danému místu. Fotografie umístěná interiéru je nedílnou součástí reprezentativní výzdoby a dotváří atmosféru daného místa. Fotografie dodávám jako běžné snímky. Na návštěvníci, štamgasty, klubů, či restaurací mohou ze stěn místo dekorativních obrázků dýchat originální fotografie.
20 000 až 200 000 Kč / 1 realizace
Cena se pak odvíjí dle náročnosti a instalace.

Služby


Černobílá Fotografie

27. září 2011 v 22:42

Černobílá analogová fotografie

Černobílou fotokomoru od svých 15 let vnímám jako místo tajemna a kouzel. Vznik obrazů, který se přede mnou objevuje skoro šamanským způsobem obdivuji do dnes. Na své snímky kladu co největší nároky a při jejich zvětšování se snažím být trpělivý, téměř bez ohledu na čas a spotřebovaný materiál. Černobílé filmy vyvolávám ručně, velmi čistě, pouze v čerstvé chemii…
2 000 až 4 000 Kč / 1ks. foto 40 x 60 cm
Ceny za černobílé projekty jsou smluvní dle náročnosti ...

Služby


Book, Stylizovaný Portrét

27. září 2011 v 22:04

Stylizovaný Portrét

Stylizované portréty osob provádím v pronajatých ateliérech, nebo prostorách, kde je fotografované zařízení instalováno. Jsem velmi flexibilní a zvyklí pracovat s plným nasazením. Pro fotografování využívám nejčastěji rekvizity a pomůcky z pronajatých ateliérů, či z divadelních kostyméren. Pro dobré zvládnutí práce je dobré předem se seznámit s přesným a jasným zadáním, či seznámení se s návrhem dle představy zákazníka. Pro drobné portrétní a ateliérové fotografování v menším a středně velkém ateliéru uvádím v tabulce. Cenu stanovuji individuálně, dle náročnosti.
1 500 až 3 000 Kč / 2 hod.
Službyprezentace www stránek

20. září 2011 v 13:58 | Foto Dušan Prouza, Nike Silná

Prezentace webových stánek

zpět galerie
zpět galerie


Josefovské slavnosti 2011

20. září 2011 v 13:51 | Foto Dušan Prouza

zpět, galerie

Bitevní ukázka dobývání pevnosti Josefov

Akrobatka Jana Klímová

Dech beroucí vystoupení a náročnou akrobatickou sestavu na desetimetrových zavěšených šálách nám předvedla absolventka katedry nonverbálního divadla HAMU, akrobatka a tanečnice Jana Klímová.

THE ROCKSET

Je to parta vynikajících profesionálních hudebníků, kteří mají letité zkušenosti mimo jiné i z mnoha hudebních formací spolupracujících se známými umělci. Kapelu THE ROCKSET založila Zuza Nová někdy v létě 2009. si dokázali získat u pořadatelů i fanoušků pověst nejvěrnějšího tribute bandu legendární švédské kapely Roxette v Evropě! Vytvořili LIVE verzi jedinečného projektu Zuzy Nové "Celine Dion Cover" a pro všechny milovníky "nestárnoucích pop-rockovek druhé poloviny minulého století" obohatili svůj repertoár o projekt "RetRo Live!". THE ROCKSET pořádají vlastní koncerty, hrají na velkých veřejných open akcích, firemních party, vystupují v klubech po celé České a Slovenské republice i v zahraničí a nyní zavítali i na Josefovské slavnosti 2011…

Profi barman - David Žítek

Na Josefovské slavnosti zavítal i mistr profi barman České republiky DAVID ŽÍTEK, který všem ukáže skutečnou mistrovskou show. Budete moci shlédnout žonglování s láhvemi(včetně zapálenými), dále pak míchání ohnivých drinků, show s ohnivými pochodněmi, plivání ohně a po celý zbytek večera bude k dispozici také speciální bar, ve kterém Vám David namíchá spoustu drinků dle vlastního přání...
zpět, galerie


Josefovské slavnosti 2010

20. září 2011 v 13:49 | Foto Dušan Prouza

zpět, galerie

Michael Jackson

Vzpomínkou na krále popu, Michaela Jacksona, který nás opustil v červnu 2009, bude vystoupení jeho dvojníka Petra Macouna. Uslyšíte celosvětově známé hity nejslavnějšího a také nejextravagantnějšího umělce naší doby v podání pohybově velmi nadaného imitátora. Uchvátila Vás měsíční chůze pozpátku, Michaelův Moonwalk a jeho jiné taneční kreace?

Skupina Infinitos

Josefovská slavnost byla zakončena ohňovou show. Profesionální fire show skupina Infinitos z Prahy působící po celé České republice se stále častěji prosazuje i v zahraničí. Jejich cílem není pouhé podmanění diváka, ale i neustálé sebezdokonalování s maximálním uměleckým účinkem. Jejich "poznávacím znamením" jsou unikátní synchronní a choreografické sestavy, které neustále inovují. Záměrem je harmonická souhra lidí a ohně při zachování maximální bezpečnosti diváků. Skupina se neustále snaží do svého vystoupení přidávat nové prvky, a proto v rámci jejich fire show můžete vidět též pyrotechnické efekty a jedinečné vystoupení s obří kovovou krychlí.

zpět, galerie
Chlum 1866

20. září 2011 v 13:32 | Foto Dušan Prouza

Bitva u Chlumu 1866

zpět článek galeriezpět článek galerie


Bitva u Chlumu 1866

20. září 2011 v 13:27

Bitva u Chlumu 1866

zpět, galerie , články


Letos první víkend v červenci byly zahájeny vzpomínkové akce ke 145. výročí bitvy 1866 na Chlumu. V pátek 1. Července probíhali již od 10,00 hodin kdy, započal ústupový pochod vojsk na trase Dohaličky, les Holá a Máslojedy. Po této trase probíhaly boje mezi pruskou a sasko-rakouskou armádou. Asi o půl čtvrté se uskutečnil pietní akt na vojenském hřbitově v Máslojedech a následně se armády přesunuly k lesu Svíb, o který svedli půl hodiny trvající boj.Od 18,00 hodin, proběhlo oficiální zahájení vzpomínkových akcí za přítomnosti hejtmana Královéhradeckého kraje pana France a zástupce města Hradce Králové pana Soukupa. Po ukončení se vojska přesunula zpět na Chlum, kde v 22,30 hodin proběhl pochodňový pochod pruských vojsk na Pruský hřbitov. Tam byl v 23,00 hodin proveden pietní akt padlým vojákům.

Hlavní část vzpomínkových akcí probíhala přímo na Chlumu, a to v sobotu 2. července. 2011. V 10,30 hodin vojska pochodovala z vojenského ležení přes obec Chlum k Baterii mrtvých, kde v 11,00 hodin proběhl pietní akt za padlé vojáky. Vojsko po té odpochodovalo do vojenského tábora, kde až do bitvy bylo možno zhlédnout ukázku táborového života vojáků.
Ve 14,00 hodin začala bitevní ukázka. Bojovaly proti sobě kolony znepřátelených armád za podpory jízdy obou stran. Bitevní ukázka byla dobře propracovaná a přesně ukazovala boj kolon, střeleckých řad a polních myslivců. Po bitvě byl všem vojákům předán pamětní kříž.Viz foto ukázka z boje "Chlum 1866"

zpět, galerie , články


Enter - 2011

20. září 2011 v 13:25 | Foto Dušan Prouza

Rocková kapela ENTER

zpět článek galerie

Rocková kapela ENTER

zpět článek galerieEnter - Rocková skupina

20. září 2011 v 13:11

Rocková kapela ENTER

zpět, články, galerie


Enter je rocková kapela z Hradce Králové. Vznikla souhrou náhod z muzikantů z různých královéhradeckých kapel. Od počátku roku 2004, kdy kapela vznikla, hraje Enter zatím většinou jako předkapela na koncertech svých známějších kolegů. Za přibližně rok hraní a zkoušení kapelou prošlo přes osm muzikantů a nakonec kapela vykrystalizovala do této sestavy:

Michal Dvořáček - zpěv
Daniel Franc - kytary
Honza Škaloud - basskytara
Mario Škaloud - bicí
V této sestavě kapela natočila na jaře 2009 své první CD, které pod názvem Temný stránky vyšlo 30. 4. 2009

"Enter 2011"

zpět, články, galerie


Velichovky 2011

19. září 2011 v 17:23 | Foto Dušan Prouza

Velichovky 8. 5. 1945

zpět článek galerie


zpět článek galerie


Velichovky - 8. 5. 1945

19. září 2011 v 16:49

Trochu z historie : Velichovky rok 1945

zpět, galerie, články

V neděli 15. dubna 1945 se do Velichovek stěhuje německý štáb armády Mitte. Velitelem je polní maršál Ferdinand Schörner, se kterým do Velichovek přichází asi tisíc německých vojáků. Schörnerova armáda čítala celkem 900 tisíc vojáků, disponovala asi 9400 děly a minomety, měla přes 2400 tanků a přes 1000 letadel."
Maršál Schörner se ubytovává ve vile po řediteli sanatoria, kde byla zřízena sauna a protiletecký kryt. Celý objekt byl hermeticky uzavřen a ve školní zahradě byl zakopán lehký tank.
7. května 1945 v pozdních odpoledních hodinách odjíždí z Plzně 23. squadrona 16. obrněné divize 3. armády USA gen. Pattona pod velením podplukovníka Pratta. Mezi americkými důstojníky sedí i německý plukovník Detringen, který veze text německé kapitulace. Do Lázní Velichovek přijíždějí v dopoledních hodinách 8. května 1945, kde jednají o kapitulaci německé armády Mitte, která zde měla hlavní velitelství.
Dobrodružná mise českým územím, na kterém probíhá povstání a na mnoha místech se ještě bojuje, je nakonec úspěšná.
Maršál Schörner po tomto krátkém jednání s celým německým štábem v plné zbroji bez jakéhokoliv odzbrojení kolem jedenácté hodiny opouští Velichovky směrem na západ. …. Vzápětí potom odjíždějí i Američané, kteří se vracejí zpátky do Plzně."
Na počest této památky se každoročně ve Velichovkách koná bitva která se nikdy nestala.


Viz. foto Velichovky 2011:

zpět, galerie, články


Genny videoklip : Tak mi zavolej lásko

19. září 2011 v 14:56 | Foto Dušan Prouza

Genny Ciatti : Tak mi zavolej lásko

zpět článek galeriezpět článek galerie


Genny Ciatti

11. září 2011 v 17:59

Pár slov k videoklipu k písni "Tak mi zavolej lásko "

zpět, články, galerie

Hvězdička retromuzikálu "Děti ráje" Genny Ciatti točila svůj první videoklip k písni "Tak mi zavolej lásko" v hotelové škole v Opavě, kde individuálně studuje čtvrtý ročník. Pražští filmaři tak museli zavítat až do Slezska a urazit přes čtyři sta kilometrů. Nelitovali však ani minutu když uviděli interiéry zdejší historické školy.
Vedení školy jim vyšlo vstříc, a dokonce si v klipu zahráli i někteří její spolužáci i sami učitelé.


Genny videoklip " Tak mi zavolej lásko"

zpět, články, galerie